Otsing sellest blogist

Tõlge

9.10.11

4. päev

Päev algas varakult, et üheskoos Tallinnasse sõita. Ilm oli päikseline, aga hommikul jahedavõitu, pärastlõunal sadas hoovihma. Meie ajalooõpetaja Raigo juhatas meid vanalinna ringkäigule. Kõigepealt tutvustas ta meile Toompead. Nägime  Riigikogu hoonet, Toomkirikut oma rohkete vappidega, külastasime vaateplatvorme, proovisime vana retsepti järgi küpsetatud mandleid. Hiljem jalutasime mööda kitsast Lühikest jalga Raekojaplatsile. Külaliste tähelepanu hakkas üha hajuma, sest arusaadavalt sooviti külastada ka suveniiridepoode. Pärast vaba aega ja lõunasööki, suundusime Kiek in de Köki bastionitesse eksursioonile. Edasi jätkasime juba Tallinna tutvustamist bussiga - sõitsime Kadriorgu, jalutasime pargis, mis oli veel värvilisi suvelilli täis, tegime ühisfoto Poseidoni (Kreeka veejumal) ees ning heitsime pilgu ka presidendilossile. Kadriorust suundusime laululavale ja sealt edasi mööd mere-äärset Piritat Lasnamäele, et  põgusalt näha ka nõukogude arhitektuuri või õigemini selle puudumist. Külalised said Susi Hotellis end tubadesse registreerida ning õhtusöögiks valmis seada. Õhtusöök toimus Olde Hansa keskaegse õhustiku ja menüüga restoranis. Meie valikuks oli Kaupmeeste gildi pidusöök. Külalised valisid  lauapeaks Migueli, kes pidi ettekandja palvel  vastutama, et külalistel mitte ühestki toidust puudu ei tuleks. Harjumuspärastest toorainetest oli valmistatud üsna erilisi toite - sibulamoos, ingverikaalikad, suitsuhapukapsas, aga oli ka ebaharilikemaid toite - karu- ja muude metsloomade lihast vorstid, läätsekaste. 
Nägemist öelda on alati raske, kui olla 4  pikka päeva koos nii toredate inimestega, aga seda kergendas teadmine, et meid ootab ees 2-aastane koostöö ning me kohtume taas. 

Foto: Gazi Özdemir

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Partnerkoolidest

EESTI: Kehtna Põhikool asub 1200 elanikuga keskuses. Meie lähedal pole suuri linnu, kuigi pealinn Tallinn on vaid 60 kilomeetri kaugusel põhjas. Meid ümbritsevad metsad, rabad, põllumaa ja seetõttu tähelepanu pööramine loodusõppele ja keskkonnale on meie jaoks oluline. Meie koolile on omistatud Roheline lipp ja tervistedendava kooli tiitel. Sel õppeaastal õpib 155 õpilast ja töötab 20 õpetajat. Õpilased on vanuses 7-17.

ITAALIA: Liceo Classico "Megara" con sezione scientifica annessa on keskkool 14-19-aastasele. Peamiselt pakutakse kolme erinevat suunda: klassikaline, loodusainete ja sotsiaalainete suund. Koolis õpivad peamiselt Augusta linna õpilased. Augusta on äärelinnaks lähedal asuvale Siracusale - üks vanimatest ja olulisematest Kreeka kolooniatest Sitsiilia saarel. Õpilased kuuluvad "Legambiente" programmi, mis on riiklik juhtiv keskonnaalane koolidele hariduslikke programme pakkuv organisatsioon. Augusta asub mere ääres, seal on palju veeteid, jõgesid ja tiike.

PRANTSUSMAA: College Claude Bernard asub Grand-Quevillys - 30 ooo elanikuga äärelinn. Lähedal asub 400 000 elanikuga Rouen. Piirkonnas on tänasel päeval vähe tööstust kuna suur keemiatehas ja Renault autodetehas on sealse tegevuse lõpetanud.

TÜRGI: Tepeköy Ilkögretim Okulu on riiklik kool, kus õpivad 7-15-aastased, alustades eelkoolist ja lõpetades 8.klassiga. Tegemist on maakooliga 226 õpilase ja 18 õpetajaga. Kool asub Nevsehiris (Cappadocia piirkond). Oluliseks majandusharuks on põllumajandus. Piirkonnas napib vett ja nad soovivad suurendada oma keskkonnasõbralikku suhtumist oma loodusvaradesse.

HISPAANIA: IES Concepcion Arenal on 70 000 elanikuga Ferroli linnas asuv kesk- ja ametikool. Ferrol paikneb Atlandi ookeani ääres maakonnas nimega Galicia, Loode-Hispaanias. Koolis on 85 õpetajat ja 700 õpilast põhihariduse osas (12-16-aastased), keskhariduse osas õpivad 16-18-aastased, lisaks veel ametit õppivad noored ja täiendkoolituses osalejad.